FIH starter studie i menighetsplanting
Hvordan plante nye menigheter i dagens samfunn? Dette ligger bak når FIH i samarbeid med NLM nå lanserer et nytt studium i menighetsplanting.
Hvordan plante nye menigheter i dagens samfunn? Dette ligger bak når FIH i samarbeid med NLM nå lanserer et nytt studium i menighetsplanting.
Studiet er for dem som vil være med og starte nye kristne fellesskap. Gjennom en emnepakke vil man få både teologisk forankring og praktiske verktøy for menighetsplanting i dagen samfunn.
Jon Georg Fiske, leder Menighetsplanting Misjonssambandet Norge er glad for samarbeidet:
- Dette studiet fyller virkelig et behov og her får man mulighet til å både lære å lede prosesser, utvikle seg som leder og formidle evangeliet inn i tid som vår!
Studiet er nettbasert og praksisnært hvor refleksjon, veiledning og konkrete oppgaver som knytter teori til eget liv og tjeneste. Kurset er i samarbeid med M4 Norge (NLM, IMF, Delk, Normisjon, Frelsesarmeen, Frikirken og Ungdom i oppdrag), og det bygger på deres kursmateriell (Se m4norge.no). Kursene er en kombinasjon av selvstudier, videoundervisning og personlig mentoring.
-Siden studiet er nettbasert kan du uavhengig av geografi få livsnære studier som også setter deg i kontakt med et nettverk av andre menighetsplantere, sier Jon Georg Fiske.
Studiet har oppstart høsten 2026 og består av to emner som til sammen gir deg 30 studiepoeng fordelt over et år.
Emnepakken om menighetsplanting kan inngå i øvrige studier vid FIH, for eksempel årsstudium i teologi og tjeneste, og bachelor i teologi og misjon.